Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

Workshopy pro dospělé

Kurz animovaného filmu pro dospělé

⁕i dospělí si rádi hrají ⁕kurzy pro dospělé ⁕tvorba animovaného filmu
Čas 2× ročně (říjen až listopad / únor až duben)
čtvrtek od 18:00 do 21:00
kurz má 6 lekcí po dobu 6 týdnů
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 10 osob / dospělí, studenti (začátečníci i pokročilí)
Cena 2400 Kč / 2100 Kč pro studenty

Během kurzu animovaného filmu se účastníci seznámí se základními principy a různými technikami klasické ruční animace, jak z teoretického, tak praktického hlediska. Účastníci si během šesti 3hodinových lekcí vytvoří jeden nebo více krátkých animovaných klipů. Naučí se vyprávět příběh pomocí filmové řeči, vyzkouší si práci se střihovými programy a práci se zvukovou stopou. Výstupem je skupinový animovaný film.

Kurz animovaného filmu pro seniory

⁕když zrovna nejste na zahrádkách ⁕ proniknutí do tajů klasického animovaného filmu ⁕ pro seniory
Čas 3 lekce, 3 týdny po sobě, vždy od 9:30 do 12:00
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 10 osob / senioři (začátečníci i pokročilí)

V průběhu kurzu klasické animace se senioři prostřednictvím krátkého teoretického výkladu a ukázek animovaných filmů seznámí s procesem vzniku animovaného filmu. Následně budou mít možnost si vyrobit vlastní krátký animovaný film. Vymyslíme si jednoduchý příběh, vytvoříme si loutky (případně si vybereme loutky z přichystaného materiálu), poté se budeme věnovat procesu animování a na závěr filmy doplníme o zvukovou stopu. Dílny jsou realizovány za finanční podpory městské části Brno-střed. Výstupem je skupinový animovaný film.