Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

Workshopy pro dospělé

Kurz animovaného filmu pro dospělé

⁕i dospělí si rádi hrají ⁕kurzy pro dospělé ⁕tvorba animovaného filmu
Čas čtvrtek od 18:00 do 21:00, začínáme od 12. října 2023

kurz má 6 lekcí po dobu 6 týdnů

2× ročně (říjen až listopad / únor až duben)
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 10 osob / dospělí, studenti (začátečníci i pokročilí)
Cena 2550 Kč / 2250 Kč pro studenty

Během kurzu animovaného filmu se účastníci seznámí se základními principy a různými technikami klasické ruční animace, jak z teoretického, tak praktického hlediska. Účastníci si během šesti 3hodinových lekcí vytvoří jeden nebo více krátkých animovaných klipů. Naučí se vyprávět příběh pomocí filmové řeči, vyzkouší si práci se střihovými programy a práci se zvukovou stopou. Výstupem je skupinový animovaný film.

Kurz animovaného filmu pro seniory

⁕když zrovna nejste na zahrádkách ⁕ proniknutí do tajů klasického animovaného filmu ⁕ pro seniory
Čas 3 lekce, 3 týdny po sobě, vždy od 9:30 do 12:00
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 10 osob / senioři (začátečníci i pokročilí)

V průběhu kurzu klasické animace se senioři prostřednictvím krátkého teoretického výkladu a ukázek animovaných filmů seznámí s procesem vzniku animovaného filmu. Následně budou mít možnost si vyrobit vlastní krátký animovaný film. Vymyslíme si jednoduchý příběh, vytvoříme si loutky (případně si vybereme loutky z přichystaného materiálu), poté se budeme věnovat procesu animování a na závěr filmy doplníme o zvukovou stopu. Dílny jsou realizovány za finanční podpory městské části Brno-střed. Výstupem je skupinový animovaný film.