Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

Netradiční vzdělávací počiny

Děláme radost
⁕v domovech pro seniory
⁕v dětských domovech
⁕sociální rozměr
⁕netradiční cílová skupina
⁕hledáme nové výzvy

Kromě vzdělávacích akcí pro školní instituce a pro širokou veřejnost se snažíme realizovat i netradiční projekty a filmovou výchovou oslovovat i jiné cílové skupiny. Mimo to, že účastníci workshopů proniknou do tajů filmové tvorby, projekty jsou pro nás důležité především ze sociálního hlediska. Všechny projekty byly realizovány za podpory grantu Nadačního fondu Avast a díky tomu byly pro účastníky zdarma.

Prozatím jsme uskutečnili dva projekty zaměřené na představení techniky klasického animované filmu, a to v domovech pro seniory a v organizacích věnujících se sociálně znevýhodněným dětem.

Tyto projekty jsou pro nás výjimečné a profesně velmi obohacující.

Pokud byste chtěli zrealizovat projekt s podobným obsahem, dejte nám vědět.

[javascript protected email address]

Workshopy klasické animace v domovech pro seniory


⁕animovat může každý ⁕workshop v domově pro seniory ⁕nikdy není pozdě na nové věci

V roce 2017 jsme uskutečnili dílny klasického animovaného filmu v domovech pro seniory. Spolupráci jsme navázali se třemi domovy v Brně a tam vždy uskutečnili čtyři dílny. Během nich vzniklo několik krátkých animací, zapojilo se do nich asi 30 seniorů ve věku 63–92 let. Kromě seznámení s procesem vzniku animovaného filmu měly dílny především socializační a aktivizační ráz, kdy se důležitým faktorem stávalo setkání a povídání si se seniory a poskytnutí tak netradičního zážitku v průběhu jejich pobytu v domovech.

KAROLINA PÍCHOVÁ, nar. 1925 JOSEF SLÁMA, nar. 1942 JAN LOSA, nar. 1924 NAĎA JANKŮ, nar. 1933 Ludmila, nar. 1924

Workshopy klasické animace v organizacích věnující se sociálně znevýhodněným dětem


⁕workshop v organizacích věnujících se sociálně znevýhodněným dětem ⁕SOS vesničky ⁕OSPOD ⁕krizová centra

V roce 2018 jsme navázali na úspěšné dílny animace v domovech pro seniory a rozhodli se zrealizovat další sérii dílen v organizacích věnujících se sociálně znevýhodněným dětem. Do projektu se zapojily čtyři brněnské organizace a v každé jsme uskutečnili tři dílny. Spolupráci jsme navázali s organizacemi SOS dětské vesničky Brno-Medlánky, Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) Brno-Řečkovice, Ratolest Brno a Krizové centrum pro děti a dospívající. Do projektu se celkem zapojilo 33 dětí a vzniklo 25 filmečků.

LÁĎA, ADAM A GABRIEL MAGDA GABRIELA MARTIN A KUBA LILIANA A ADÉLA