Jednorázové víkendové dílny a workshopy

Příležitostné víkendové workshopy

⁕animace ⁕hraný film ⁕ zvuk ⁕ příběh ⁕ dílny k festivalům
Čas workshop probíhá příležitostně a trvá 2–4 hod.
Místo ve Scale, nebo v blízkém okolí
Počet 8–18 účastníků
Věk pro děti i dospělé

Při různých kulturních příležitostech, ať už ve Scale, nebo v blízkém okolí, pořádáme jednorázové víkendové dílny animovaného filmu, hraného filmu, zvuku, ale třeba i dílny tvorby příběhu. Zpravidla jsou dílny tematicky laděny a jsou určeny především pro děti, někdy i pro dospělé. V posledních letech jsme realizovali např. dílny v rámci dětského filmového festivalu Malé oči, dílny k přehlídce filmů Wese Andersona, dílny v rámci dětského knižního festivalu Baldur nebo celovíkendovou dílnu zaměřenou na tvorbu hudebního videoklipu. Výstupem je animovaný nebo hraný film, zvuková stopa, ozvučený film, scénář apod.

Předvánoční workshopy animace

⁕víkend plný animace ⁕ Vánoce ⁕ pro děti i dospělé ⁕ PF
Čas workshop probíhá před Vánoci a trvá 4 hod.
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 8–18 návštěvníků
Věk pro děti i dospělé

Pravidelně od roku 2015 poslední víkendy před Štědrým dnem realizujeme předvánoční workshopy animace. Tyto workshopy jsou určeny jak pro děti, tak pro dospělé a jsou vždy tematicky laděny. V minulých letech to byla např. dílna loutkové animace, pískové animace, perníčkové animace nebo animace s andělíčky. Ideální příležitost si vytvořit originální animované PF! Výstupem je skupinový animovaný film.

Kouzelnická animační dílna

Kouzelnická animační dílna

⁕víkend plný animace ⁕Malé oči ⁕ pro děti i dospělé
Čas sobota 11. prosince 2021 od 10:15 do 12:45
Místo Univerzitní kino Scala
Cena 320 Kč /osoba
Věk 8 – 15 let

Dílna klasické ruční animace. Přijďte se naučit kouzlit a proměňovat různé tvary do jiné podoby, nebo si vyzkoušet klasický kouzelnický trik, kdy z klobouky vytáhnete králíka nebo něco jiného. Animační dílna je pod vedením našich zkušených lektorů animačních programů a je určena pro děti od 8 do 15 let. V průběhu dílny se účastníci seznámí s principem animovaného filmu a vytvoří si vlastní krátký animovaný film.

Ruchová dílna

Ruchová dílna

⁕Charlie Chaplin ⁕ruchování ⁕němý film
Čas neděle 12. prosince 2021 od 13:30 do 14:50
Místo Univerzitní kino Scala
Cena 130 Kč / osoba
Věk 8 – 15 let

Přemýšleli jste někdy nad tím jak vznikají filmové zvuky? Možná znáte filmové skladatele, ale víte co obnáší práce filmového ruchaře?

Přijďte si vyzkoušet naší ruchovou dílnu. Budete řešit nejen hudební doprovod, ale též vytvářet další zvuky, které jsou ve filmu slyšet. Jako obrazový podklad nám poslouží scénky z Chaplinova filmu CIRKUS. Díky této zkušenosti budete vědět, jak si mnohem lépe ozvučit vlastní film, aby zněl jako profesionální snímky.