Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

Jednorázové víkendové dílny a workshopy

Příležitostné víkendové workshopy

⁕animace ⁕hraný film ⁕ zvuk ⁕ příběh ⁕ dílny k festivalům
Čas workshop probíhá příležitostně a trvá 2–4 hod.
Místo ve Scale, nebo v blízkém okolí
Počet 8–18 účastníků
Věk pro děti i dospělé

Při různých kulturních příležitostech, ať už ve Scale, nebo v blízkém okolí, pořádáme jednorázové víkendové dílny animovaného filmu, hraného filmu, zvuku, ale třeba i dílny tvorby příběhu. Zpravidla jsou dílny tematicky laděny a jsou určeny především pro děti, někdy i pro dospělé. V posledních letech jsme realizovali např. dílny v rámci dětského filmového festivalu Malé oči, dílny k přehlídce filmů Wese Andersona, dílny v rámci dětského knižního festivalu Baldur nebo celovíkendovou dílnu zaměřenou na tvorbu hudebního videoklipu. Výstupem je animovaný nebo hraný film, zvuková stopa, ozvučený film, scénář apod.

Předvánoční workshopy animace

⁕víkend plný animace ⁕ Vánoce ⁕ pro děti i dospělé ⁕ PF
Čas workshop probíhá před Vánoci a trvá 4 hod.
Místo Univerzitní kino Scala
Počet 8–18 návštěvníků
Věk pro děti i dospělé

Pravidelně od roku 2015 poslední víkendy před Štědrým dnem realizujeme předvánoční workshopy animace. Tyto workshopy jsou určeny jak pro děti, tak pro dospělé a jsou vždy tematicky laděny. V minulých letech to byla např. dílna loutkové animace, pískové animace, perníčkové animace nebo animace s andělíčky. Ideální příležitost si vytvořit originální animované PF! Výstupem je skupinový animovaný film.

Dílna hraného filmu

Dílna hraného filmu

⁕víkend plný filmu⁕Malé oči ⁕pro děti ⁕hraný fiilm
Čas neděle 10. prosince 2023 od 9:00 do 13:00
Místo Univerzitní kino Scala
Počet max. 18 dětí
Cena 500 Kč
Věk 9 – 15 let

Dílna představí základy práce filmaře - tvůrce, který stojí za kamerou nebo řeší, co s natočeným materiálem. Během dílny se pracuje s technikou, která je běžně dostupná a účastníci si mohou naučené postupy zopakovat při vlastní domácí tvorbě. Pracuje se v malých skupinách pod vedením lektora na připravený námět. Po konci dílny dostanou účastníci natočený film.

Dílna 360° animace

Dílna 360° animace

⁕víkend plný filmu⁕Malé oči ⁕pro děti ⁕animace⁕360°
Čas sobota 9. prosince 2023 od 12:00 do 15:00
Místo Univerzitní kino Scala
Počet max. 10 dětí
Cena 250 Kč
Věk 8 – 15 let

Dílna propojuje stop motion animaci objektů, loutek nebo pixilaci s technologií snímání v úhlu 360°. Výsledný film tak nabízí iluzi, že divák vidí scénu všude okolo sebe, proto film lze sledovat také s pomocí brýlí pro virtuální realitu. Výsledný film účastníci získají přes email.